Bankowa Karuzela.Dominet, Fortis, Paribas, Altus…


Opublikowano o


Bankowa karuzela

Dominet i Fortis. Pamiętasz takie Banki? A może zaciągnąłeś w jednym z nich pożyczkę? A może dzisiaj ktoś przypomniał Tobie o tamtych zaszłościach? Może dostałeś nakaz zapłaty z firmy ALTUS Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (dalej ALTUS NSFIZ)? A może dopiero trzymasz w ręku wezwanie do zapłaty skierowane przez firmę EGB Investment? Wszystko to składa się w jedną całość. Już tłumaczę jak się składa i jak sobie z tym poradzić.

Na początku były dwa osobne banki Dominet Bank SA oraz Fortis Bank SA. W 2008 roku zostały one połączone i w 2009 r. powstał BNP Paribas Bank Polska SA, (który potem dalej ewoluował i rozrastał się, przyłączając do siebie m.in. Bank BGŻ oraz Sygma Bank). W 2014 roku BNP Paribas Bank Polska SA sprzedał wierzytelności pochodzące ze starego Dominet Banku oraz Fortis Banku funduszowi ALTUS NSFIZ. Fundusz ten w roku 2017 złożył bardzo dużo pozwów do sądu w sprawach o zapłatę przedawnionych długów, które wynikały właśnie z tych dawnych portfeli Dominet Banku i Fortis Banku. Fundusz ALTUS od 2016 roku jest w temacie dochodzenia tych właśnie wierzytelności obsługiwany przez firmę EGB Investments.

I na tym kończymy z barwną karuzelą bankowo-finansową. Teraz skupię się na tym jakie sytuacje mogły Cię spotkać:

Mogłeś dostać:

  1. zawiadomienie o cesji wierzytelności od ALTUS NSFIZ, albo
  2. wezwanie do zapłaty od EGB Investments, albo
  3. nakaz zapłaty z sądr rejonowego, albo
  4. zawiadomienie o wszczęciu egzekucji od komornika.

Króciutko napiszę co możesz zrobić w każdej z tych sytuacji:

Ad. 1.

Nie robisz nic, czekasz na nakaz zapłaty z sądu,

Ad. 2.

Nie robisz nic, czekasz na nakaz zapłaty z sądu,

Ad. 3.

Gdy dostaniesz nakaz zapłaty z sądu – trzeba koniecznie przygotować sprzeciw od nakazu zapłaty, w którym podniesiesz wszystkie zarzuty służące Twojej obronie. Oczywiście zarzut przedawnienia to sprawa kluczowa, ale najpewniej nie jest jedynym zarzutem, jaki da się i – dla pewności trzeba – sformułować w sprzeciwie. Karuzela bankowo-finansowa, na której twój dług wybawił się, że aż niezdrowo, spowodowała duży zamęt po stronie Twojego przeciwnika i ten zamęt warto także wykorzystać na swoją obronę (na pewno brak jest dobrych dowodów, pełnej dokumentacji sukcesji wierzytelności itp., itd.). Pamiętaj masz tylko 14 dni na sprzeciw.

Ad. 4.

Gdy dostaniesz od komornika zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, albo co gorsza, gdy nagle stwierdzisz, że Twoje konto zostało zablokowane, to choć, sprawa wygląda dramatycznie, to jeszcze nie musi być koniec. Jeśli nie dostałeś wcześniej nakazu zapłaty z sądu – cały czas możesz się odwołać, cały czas możesz uratować swoje pieniądze. W takiej sytuacji, pismo, które należy przygotować i wysłać do sądu jest po prostu bardziej skomplikowane, ale może odnieść ten sam skutek co zwykły sprzeciw od nakazu zapłaty.

Jeśli chciałbyś abyśmy udzielili Ci pomocy w Twojej sprawie prześlij dokumenty na adres biuro@mamnakaz.pl i zostaw swój numer telefonu.


Radosław Owczarkowski

Komentarze: Bądź pierwszyOtrzymałeś Nakaz Zapłaty?

Sprawdź czy możesz uniknąć zapłaty długu

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników

Zadzwoń 600 700 827


POMAGAMY FRANKOWICZOM


Facebook