Co to jest Prokura czy Ultimo NSFIZ?


Opublikowano oTo często zadawane przez naszych Klientów pytania. Trudno się dziwić, że te skomplikowane nazwy, których płynne wymówienie czasami i nam sprawia problem, budzą ciekawość i niepokój jednocześnie.

 • Nie podpisywałem umów z PROKURA NSFIZ, a dostaję od nich nakaz zapłaty?
 • Dekoder TV miałem w telewizji n, a nie w Eques Debitum NSFIZ, więc dlaczego to Eques Debitum wystąpiło przeciwko mnie do sądu?
 • Pożyczkę wziąłem w Providencie, więc dlaczego na nakazie zapłaty wpisane jest ULTIMO?

We wszystkich tych sprawach doszło do sprzedaży wierzytelności (niektórzy mówią sprzedaży długu) firmie, która zajmuje się windykacją należności. Takich firm działa w Polsce bardzo dużo. Skupują one pakiety wierzytelności od różnych firm, zwłaszcza z branży telekomunikacyjnej, pożyczkowej, banków i towarzystw ubezpieczeniowych, a następnie próbują odzyskać pieniądze od dłużników.


Radosław Owczarkowski

Komentarze: 2


 • Patryk 14 czerwca 2016 o 10:12

  Wczoraj mój brat dostał nakaz zapłaty z sądu. Kiedyś brał pożyczkę w jakimś banku. To było już bardzo dawno, nie wiem czy teraz trzeba to zapłacić? Brata od 8 lat nie ma w Polsce on nic nie pamięta czy to zostało zapłacone czy teraz składać sprzeciw od nakazu zapłaty czy pisać do prokury?

  Odpowiedz

  • Radosław Owczarkowski 2 stycznia 2017 o 13:29

   Sprawa może być przedawniona. Warto to sprawdzić. Jeżeli sprawa jest przedawniona, to na pewno trzeba składać sprzeciw od nakazu zapłaty. Możemy oczywiście pomóc w ocenie przypadku. Polecam kontakt z nami: biuro@mamnakaz.pl lub tel 600 700 827.

   Odpowiedz


Otrzymałeś Nakaz Zapłaty?

Sprawdź czy możesz uniknąć zapłaty długu

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników

Zadzwoń 600 700 827


POMAGAMY FRANKOWICZOM


Facebook