EasyDebt kupuje kolejny pakiet wierzytelności Santandera


Opublikowano o


nakaz zapłaty, firma windykacyjna, sprzeciw, easy debt, prokura, kruk, santander

Santander Consumer Bank SA sprzedawał pakiety wierzytelności różnym firmom windykacyjnym. W zeszłym roku dużą transakcję przeprowadził z wrocławskim KRUK-iem. Przypomnijmy, że wówczas, powiązany z firmą KRUK PROKURA Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty kupił niezabezpieczone wierzytelności detaliczne od Santandera o wartości nominalnej 327 mln zł. Zapłacił przy tym za ten pakiet kwotę 51,9 mln zł. Była to duża transakcja.

Dzisiaj ci, którzy kupowali kiedyś za pieniądze pożyczane od Santandera mogą dostać nakaz zapłaty wydany na rzecz Easy Debt. Santander bowiem, w ruch wprowadza nowy pakiet wierzytelności, tym razem poprzez jego sprzedaż na rzecz Easy Debt Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Umowa cesji wierzytelności między stronami została zawarta 24 marca 2017 roku. W Pakiecie znajdują się także niezabezpieczone wierzytelności detaliczne. Są to wierzytelności przynajmniej w części przedawnione – takie między innymi trafiają do naszej firmy do obsługi. Większość spraw oczywiście trafi do sądu, ale zanim sąd wyda w sprawie nakaz zapłaty, o cesji wierzytelności dłużnik dowie się z korespondencji od Santandera, to będzie pierwsza wiadomość, która powinna uruchomić czujność dłużnika. Na tym etapie sprawę można dokładnie przeanalizować i zastanowić się nad potrzebą i rodzajem podejmowanych dalszych działań. Sprawę tego rodzaju naprawdę można WYGRAĆ. Trzeba pilnować korespondencji, nie ulec emocjom, w żadnym wypadku nie ulegać nachalnym namowom firmy windykacyjnej, a gdy przyjdzie na to czas złożyć właściwy sprzeciw od nakazu zapłaty do sądu, który zajmuje się sprawą.


Radosław Owczarkowski

Komentarze: 4


 • Renata Kos 6 czerwca 2017 o 12:48

  Mam właśnie problemm z firmą easydebt. Jestem prawnym opiekunem taty, który jest częściowo ubezwłasnowolniony.Obecnie tata przebywa w DPS. Ma dobrą emeryturę i dużo długów. Zaciągał pełno chwilówek, kredytów, potem robił konsolidację i dalej się zadłużał. Teraz ja jestem tym kuratorem i nie wiem co mam zrobić z korespondencją, która przychodzi. Czy możliwe jest, żebym to gdzieś tutaj wysyłała, a Państwo będziecie się tymi sprawami zajmować? Teraz mam taką pilną sprawę, bo właśnie dostałam nakaz zapłaty z easy debt. Chciałabym, żeby ktoś zajął się tą sprawą i wszystkimi innymi, które dotyczą mojego taty.

  Odpowiedz

  • Radosław Owczarkowski 6 czerwca 2017 o 12:51

   Droga Pani, na stronie są dane kontaktowe, z których może Pani skorzystać i wysłać do nas dokumenty. W każdej sprawie odpowiadamy. W niektórych sprawach możemy pomóc.

   Odpowiedz

 • Karbowski Marcin 9 czerwca 2017 o 09:41

  Moje nazwisko Karbowski.Pozwoliłem sobie nagrać wiadomość głosową na automatyczną sekretarke z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.

  Moja wiadomość mogła być niezrozumiała gdyż trudno mi wytłumaczyć sytuacje w jakiej się znalazłem.
  Wczoraj otrzymałem wezwanie do zapłaty w kwocie ponad 16.000 zł
  Z pisma wynika iż odbył się proces, o którym nie zostałem poinformowany
  (chociaż tego nie jestem pewny gdyż zmieniłem adres zamieszkania) w którym:
  “Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lubinie Wydział Cywilny (Referendarz sadowy Barbara Jankowska-Bondzio) po rozpoznaniu na posiedzeniu NIEJAWNYM w elektronicznym postepowaniu upominawczym pozwu wniesionego w dniu 2015-11-19 przez Revenue Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie z siedzibą w Warszawa”nakazuje pozwanemu (czyli mi) w ciągu dwóch tygodni od doręczenia nakazu (tj 21.02.2017) zapłacić powodowi:

  Należność główna: 8461,50 zł
  Odsetki do 01/01/2017: 3064,28 zł
  w przypadku zwłoki również dalsze odsetki
  Koszt procesu: 1306,00 zł
  Koszty zastępstwa w egzekucji: 900,00 zł
  Opłata egzekucyjna: 2264,43 zł
  Podatek VAT do uiszczenia 520,82 zł
  Wydatki gotówkowe: 44,30 zł

  Co razem daje: 16 561,33 zł

  W całej sprawie zaskakuje mnie fakt, iż nikt nie znalazł mojego adresu zameldowania w celu wysłania mi wezwania sądowego, lub przedsądowego wezwania do zapłaty długu, o którym nic nie wiem, jednakże w przypadku tego dokumentu nie było juz takiego problemu.
  Z pisma wynika również iż sprawą zajmuje się już komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lipnie Pan Robert Damski, oraz Asesorzy i Aplikanci, którzy zawarli w dokumencie szereg kar grożących mi gdy nie poddam się egzekucji, oraz nie udostępnie informacji o swoim stanie majątkowym.
  Dziwi mnie Fakt iż dla firmy z Warszawy wyrok wydaje Sąd z Lublina po czym windykacją zajmuje się komornik z województwa kujawsko-Pomorskiego,a adres zameldowania rzekomego dłużnika mieści się w województwie Wielkopolskim.
  Kończą moją wiadomosć chciałbym poinformować, że aktualnie mieszkam za granicą i nie mam możliwości rozwiązania tej sytaucji.
  Pisząc do Państwa proszę o reprezentowanie mnie w sądzie jako pełnomocnik, oraz pomoc w rozwiązaniu problemu.

  Odpowiedz

  • ryszard ochódzki 18 czerwca 2017 o 15:51

   jeśli mieszkasz zagranicą i ten fakt udowodnisz dokumentem – to egzekucję komorniczą szybciutko zamkniesz.
   należy wnieść sprzeciw do e-sądu i wskazać brak prawidłowego doręczenia. reszta już w SR

   Odpowiedz


Otrzymałeś Nakaz Zapłaty?

Sprawdź czy możesz uniknąć zapłaty długu

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników

Zadzwoń 600 700 827


POMAGAMY FRANKOWICZOM


Facebook