Miałeś dług w PRESCO? Możesz otrzymać ofertę od Kruka


Opublikowano oPRESCO była do niedawna jedną z wiodących na polskim rynku firm windykacyjnych. Dzisiaj firma ta wycofuje się z tego rynku. Wierzytelności obsługiwane przez tę firmę będzie dochodził wrocławski KRUK SA lub związane z nim fundusze, w szczególności PROKURA Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Czy podpisywać ugodę na 50% zadłużenia?

Jeśli miałeś dług w PRESCO, nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym możesz otrzymać od PROKURA NSFIZ. Najpierw jednak możesz otrzymać propozycję jego spłaty od firmy KRUK SA z Wrocławia. Uważaj! Podejmij rozważną decyzję. Nasi klienci przekazują nam informacje, że choć propozycje składane przez nowego dysponenta wierzytelności wydają się na pierwszy rzut oka atrakcyjne, to jednak wcale takimi nie muszą się okazać. W piśmie, które analizowaliśmy, klientowi złożono propozycję zakończenia sprawy na drodze polubownej po zapłacie przez niego na rzecz firmy windykacyjnej połowy nominalnej wartości zadłużenia. Tyle tylko, że całe zadłużenie było już dawno przedawnione. Zapłaty przedawnionego roszczenia można natomiast uniknąć, nawet gdyby skierowano przeciwko dłużnikowi pozew do sądu i w konsekwencji zostałby wydany nakaz zapłaty. W takiej sytuacji proponujemy naszym klientom dokładne zorientowanie się w realiach konkretnej sprawy. Być może zdarzą się takie sytuacje, w których będzie warto porozumieć się z KRUK-iem. Może tak, nie można tego wykluczyć. Zakładamy jednak, że w większości przypadków korzystniejszym będzie złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, zawierającego wszystkie istotne zarzuty i faktyczne, w tym zarzut przedawnienia roszczenia.


Radosław Owczarkowski

Komentarze: 3


 • RafałO 2 grudnia 2016 o 13:54

  Mieszkam w UK od 8 lat. w domu w Polsce do mamy przyszedł na mnie nakaz zapłaty. Miałem działalność i narobiłem długów. Mama nie odebrała przesyłki i list poszedł z powrotem do Lublina do e-sądu. Co mogę teraz zrobić? Bo chcę się odwołać od tego?

  Odpowiedz

  • Radosław Owczarkowski 2 grudnia 2016 o 13:55

   Jest sporo pytań, na które musiałbym znać odpowiedź zanim mógłbym udzielić Panu rzeczowej odpowiedzi. Ot chociażby nie napisał Pan kiedy przesyłka została przedstawiona do odbioru Pana mamie. To jest bardzo ważne, żeby ustalić początek biegu terminu do złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty lub zarzutów od nakazu zapłaty. Standardowo polecam kontakt do nas: biuro@mamnakaz.pl lub tel 600 700 827.

   Odpowiedz

   • Ryszard 24 grudnia 2016 o 01:39

    Po pierwsze – ale jaki bieg terminu? Koleś mieszka w UK, tam jest jego miejsce zamieszkania. Matka w Polsce nie jest jego domownikiem, brak jest zatem skutecznego doręczenia nakazu (nawet gdyby matka odebrała!)
    Należy wnieść sprzeciw i wskazać brak prawidłowego doręczenia – udowadniając adres zamieszkania w UK (najlepiej lease agreement)
    Po drugie – koleś pisze o e-sądzie, wiec nie ma mowy o zarzutach od nakazu…

    Odpowiedz


Otrzymałeś Nakaz Zapłaty?

Sprawdź czy możesz uniknąć zapłaty długu

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników

Zadzwoń 600 700 827


POMAGAMY FRANKOWICZOM


Facebook