Opublikowano o


stary rok 2017

Nowy Rok bieży, a my wracamy jeszcze do tego jak wyglądał stary rok 2017 w naszej kancelarii.

Był to dobry rok. Mamy bardzo korzystne prawomocne rozstrzygnięcie w sprawie frankowiczów. Reprezentowaliśmy klienta, który zaciągnął kredyt we franku szwajcarskim w Getin Noble Banku. Przy naszym udziale umowa została uznana za nieważną. Wyrok w drugiej instancji wydany został w Sądzie Okręgowym w Katowicach w sprawie o sygn akt. IV Ca 557/17.

W mijającym roku przyjęliśmy do obsługi kilkadziesiąt spraw wynikających z hipotecznych kredytów frankowych. Część z tych spraw wdrożyliśmy już do postępowania sądowego, w części prowadzimy jeszcze negocjacje z bankami, a część oddaliśmy do rozpatrzenia Rzecznikowi Finansowemu. Sprawy frankowe przyjęte w 2017 roku mają szanse zakończyć się w nowym 2018 roku, na co liczymy.

W sprawach frankowych przede wszystkim inicjujemy nasze własne postępowania sądowe skierowane przeciwko bankom, jednak obecnie obsługujemy także wiele spraw frankowych, w których frankowicze nie byli w stanie już spłacać zadłużenia, a banki po wypowiedzeniu umowy same skierowały swoje pozwy do sądów.
Antywindykacja. Skutecznie i na coraz większą skalę.

Zakończyliśmy sprawę w której broniliśmy naszego klienta przed roszczeniami Debito NSFIZ na kwotę prawie 230.000 zł. Sprawa toczyła się w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.

Nasz klient, prowadził niegdyś działalność i w jej ramach kooperował między innymi z Getin Noble Bankiem. Bank sprzedał wierzytelność, która trafiła do firmy Idea Money SA, a potem do Debito Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Komornik jeszcze na podstawie wystawionego przez Getin Noble Bank bankowego tytułu egzekucyjnego zlicytował naszemu klientowi nieruchomości. W sprawie doprowadziliśmy do tego, że pieniądze z licytacji nie trafiły jednak ani do Banku ani do firm windykacyjnych. W sprawie o zapłatę doprowadziliśmy do uchylenia nakazu zapłaty oraz do umorzenia postępowania prowadzonego przeciwko naszemu klientowi. Uwolniliśmy go w ten sposób z obowiązku zapłaty kwoty prawie 230.000 zł.

Podobnych sukcesów było w mijającym roku wiele. Prowadziliśmy setki spraw o zapłatę, w których naszym celem było “oddłużenie” naszych klientów. Oddłużenie, w tym sensie, że po wygranych sprawach windykacyjnych nasi klienci sprawę wygrywali i dług przestawał istnieć, albo postępowanie sądowe było na wniosek wierzyciela umarzane. W tym drugim przypadku długi nadal istnieją, ale staje się jasnym, że nie ma szans na przymusowe ich wyegzekwowanie od naszych klientów.

Spraw podobnych do opisanych powyżej przyjęliśmy w mijającym roku ponad 200. W tym samym czasie tego rodzaju spraw zakończyliśmy z sukcesem ponad 80. Oznacza to, że prowadzimy sprawy, w których na szali leży łącznie ponad 10 mln zł.

W tym miejscu pragnę podziękować za rok owocnej współpracy. Dłużnikom życzę, by w Nowym Roku mogli odetchnąć z ulgą, oraz by ich boska ręka broniła przed zaciąganiem kolejnych chwilówek, małych pożyczek i nieprzemyślanych kredytów.

 


Radosław Owczarkowski

Komentarze: 2


  • agnieszka 19 lutego 2018 o 11:17

    Witam mam problem , poszłam do mojego banku niedawno temu aby zmienic w swoim kredycie ktory mam w banku bo data splaty mi nie odpowiada wiec pani z banku poinformowala mnie ze moga tak zrobic tylko trzeba raz jeszcze zlozyc wniosek o te sama pozyczke i wtedy dostane inna date splaty no i wpisala moje dane do systemu i co??? wyskoczyl komunikt z krd o niesplaconym zobowiazaniu z 2012 roku zdziwilam sie okropnie bo nie dostalam nigdy z jakiegos KREOS zawiadomienia ani zadnej informacji o jakimkolwiek zadluzeniu skad to sie wzielo , pomozcie mi. Dziekuje

    Odpowiedz

  • miron 26 lutego 2018 o 11:32

    Witam serdecznie otrzymałam zawiadomienie o wszczęciu egzekucji razem z nakazem zapłaty. Niestety nie wiedziałam o nakazie zapłaty ponieważ wcześniej nie dotarły do mnie żadne korespondencje z tej firmy i z tego powodu nie miałam możliwości odwołania się od nakazu teraz jest już za późno niestety i nie wiem co dalej robić. Proszę o poradę.

    Odpowiedz


Otrzymałeś Nakaz Zapłaty?

Sprawdź czy możesz uniknąć zapłaty długu

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników

Zadzwoń 600 700 827


POMAGAMY FRANKOWICZOM


Facebook