Rok 2016 – 250.000 zł obronione!


Opublikowano o


Podsumowanie starego roku

W mijającym roku wyrokiem w pierwszej instancji zakończyła się jedna z wielu prowadzonych przez nas spraw, w której uchroniliśmy naszych klientów przed zapłatą kwoty 250.000 zł.

A co jeszcze wydarzyło się w tym roku w naszej kancelarii?

Wyrok w sprawie przejętej przez PROKURA NSFIZ wierzytelności należącej pierwotnie do Banku PKO BP jest jednym z naszych największych sukcesów mijającego roku. Nasi klienci, którzy kiedyś prowadzili firmę i w jej ramach kooperowali między innymi z Bankiem PKO BP, nie muszą płacić na rzecz firmy windykacyjnej 250.000 zł. Uchroniliśmy ich przed tym składając dobrze przemyślany sprzeciw od nakazu zapłaty oraz pomagając im na dalszych etapach postępowania.

W tym roku rozpoczęliśmy także kilkanaście postępowań w sprawach związanych z kredytami zaciągniętymi we frankach szwajcarskich. Naszymi klientami są kredytobiorcy, którzy nie byli już w stanie płacić bankom kolejnych rat, których wysokość stale rosła. Zwykle są to sprawy kluczowe dla naszych klientów i ich rodzin. Często bowiem chodzi o sytuacje, w których na szalę położony jest cały majątek tych osób. W kilku prowadzonych przez nas sprawach wartość przedmiotu sporu przekracza 500.000 zł. Z uwagi na okoliczności zawarcia tych umów, oraz na zastosowane w nich klauzule niedozwolone, są to sprawy dobrze rokujące. Mamy nadzieję, że już w najbliższych miesiącach będziemy mogli przekazać kolejne dobre wiadomości z naszych zmagań z bankami. Do dobrych wiadomości na pewno możemy zaliczyć zakończoną w drugiej instancji przed Sądem Okręgowym w Zamościu sprawę prowadzoną przeciwko OMEGA NSFIZ. Sprawa dotyczyła zapłaty kwoty 55.000 zł tytułem zadłużenia, które powstało pierwotnie względem Getin Banku. Sprawa dla nas pozostaje w pamięci, ponieważ Sąd Rejonowy pomimo oczywistych podstaw do oddalenia powództwa złożonego przez firmę windykacyjną, zasądził na jej rzecz całą kwotę. Broni nie złożyliśmy, złożyliśmy za to apelację, która okazała się w pełni skuteczna. Klientka została „oddłużona”. Nie musi już płacić ciążącego jej zadawnionego długu.

Spraw podobnych do opisanych powyżej przyjęliśmy w mijającym roku ponad 180. W tym samym czasie tego rodzaju spraw zakończyliśmy z sukcesem ponad 50. Oznacza to, że prowadzimy sprawy, w których na szali leży łącznie ponad 3 mln zł, a sprawy wygrane w tym roku sumują się do kwoty bliskiej 1 mln zł.

Dziękujemy naszym czytelnikom za odwiedzanie naszego bloga. Dziękujemy także tym spośród nich, którzy stali się naszymi klientami, okazując nam w ten sposób swoje zaufanie. Miło nam było z Państwem współpracować w tym mijającym 2016 roku. Życzymy sobie równie udanej i owocnej współpracy w Nowym Roku. Państwu natomiast życzymy mniej długów, więcej oszczędności, żadnych chwilówek i żadnych nieprzemyślanych decyzji finansowych.


Radosław Owczarkowski

Komentarze: 4


 • Jadwiga Pabianice 2 stycznia 2017 o 12:23

  Czytam tutaj na waszej stronie, że zajmujecie się pomocą ludziom, których chcą oskubać komornicy i windykatorzy, choć nie mają już czego skubać. Mam taką sąsiadkę, starsza kobieta, mąż zmarł jej w zeszłym roku. On jej nie szanował, bił ją. Kazał jej brać pożyczki. Zresztą to był alkoholik po prostu. Przez niego ona nie mogła normalnie żyć gdy on jeszcze żył, a teraz też nie ma lekko, bo przychodzą ciągle do niej dokumenty z sądu i od komorników. Teraz dostała nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla. Ona nic się na tym nie zna, a ja chcę jej pomóc, żeby nie płaciła jeśli nie musi. Ona mówi, że to jest jakaś pożyczka z 1999 roku? Czy tak może być, że oni teraz ją do sądu podali o te pieniądze?

  Odpowiedz

 • Jakub Kowalczuk 2 stycznia 2017 o 12:34

  Witam gratuluję sukcesów i życzę równie dobrych efektów pracy w Nowym Roku. Na maila wrzuciłem dokumenty w mojej sprawie. Proszę o szybki kontakt.

  Odpowiedz

 • renata88 26 kwietnia 2017 o 15:10

  Witam, dziś otrzymałam pismo od komornika, i teraz nie wiem co mam w nim wypisac, nie posiadam samochodu, nie posiadam nieruchomosci ani zadnego gruntu rolnego, a z kwestii finansowych posiadam 1000 zł zasiłku rodzicielskiego. Jestem na utrzymaniu męża, ale z tego co sie dowiedzialam to komornik nie ma prawa zająć nic mężowi gdyż sprawa jest z przed slubu. wcześniej nic nie wiedziałam o tych sprawach, nic nigdy nie dostałam z tej firmy , to jakiś fundusz pisze do mnie. Czy mogę teraz złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty?

  Odpowiedz

  • Radosław Owczarkowski 26 kwietnia 2017 o 15:12

   Możliwość złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty, na podstawie którego komornik prowadzi egzekucję potencjalnie cały czas istnieje. Nakaz mógł bowiem zostać nieprawidłowo doręczony. Trzeba to sprawdzić. Możemy zająć się sprawą. Proszę przesłać dokumenty do bezpłatnej analizy. Przypominam, że prowadzimy bezpłatnie sprawy, w których wartość zadłużenia przekracza kwotę 5000 zł.

   Odpowiedz


Otrzymałeś Nakaz Zapłaty?

Sprawdź czy możesz uniknąć zapłaty długu

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników

Zadzwoń 600 700 827


POMAGAMY FRANKOWICZOM


Facebook