UWAGA! Świąteczne promocje w firmach windykacyjnych


Opublikowano o


Uwaga na promocje świąteczne firm windykacyjnych

Sezon świąteczny także w firmach windykacyjnych

No tak, mamy grudzień, święta za pasem, w firmach windykacyjnych praca wre. Kampanie promocyjne, reklamowe na pełnych obrotach. Obiecują różne rzeczy: samochody, złote garnki, oraz – jak zawsze – umorzenie długu. Firmy windykacyjne już dawno zauważyły, że muszą pracować na poprawę wizerunku. Pisaliśmy o tym w podsumowaniu roku 2015 (czytaj: Nowości na rynku windykacyjnym w 2015 i 2016 roku ). Pojawiają się systematycznie kolejne akcje promocyjne największych firm. KRUK SA firma windykacyjna z Wrocławia reklamuje się hasłem „Dobra wiadomość od KRUKA”, ULTIMO SA – również z Wrocławia, prowadzi kampanię pod hasłem „Dogadajmy się”. Ostatnio nową akcję promocyjną rozpoczyna także Gdyńska spółka windykacyjna BEST SA. Jak można przeczytać na stronie internetowej spółki BEST, „Celem [kampanii – przypisek autora] jest zwiększenie świadomości marki oraz dotarcie do klientów i przekonanie ich do nawiązania kontaktu z firmą. W ramach działań marketingowych, do końca listopada BEST będzie całkowicie umarzał zadłużenie jednej osobie dziennie…”. To może umknąć osobie nieznającej się na meandrach windykacyjnego biznesu, ale dla mnie przekaz jest jasny: „Musimy działać wcześniej i przekonywać ludzi do dobrowolnego płacenia. Postępowanie sądowe nam się nie opłaca”. Taki jest , moim zdaniem, prawdziwy sens działań firmy BEST, ale także wszystkich innych firm windykacyjnych, w imieniu których z ekranu telewizyjnego uśmiechają się do nas niekoniecznie młodzi, ale zawsze piękni aktorzy.

Ugoda jest potencjalnie niebezpieczna

Firmy windykacyjne chcą nawiązać kontakt z dłużnikami i namawiać ich do dobrowolnej spłaty. Wolą podpisać ugodę i otrzymywać miesięczne, choćby niewielkie wpłaty, niż występować do sądu i grzęznąć w procesie udowadniania zasadności i wysokości roszczenia. Zawarcie ugody dla firmy windykacyjnej jest ZAWSZE dobrym rozwiązaniem. Ugoda dla dłużnika natomiast, jest niebezpieczna i ZAWSZE potencjalnie niekorzystna. Trzeba ją sprawdzać, trzeba pilnować, czy firma windykacyjna pod osłoną nowej, superkorzystnej oferty, promocji itp. nie chce wmanewrować Państwa na powrót w dawno przedawnione długi, albo w nowe zobowiązania. Nie ma obowiązku podpisywania ugody. Nie ma też takich sytuacji, że do ugody nie będzie można wrócić. Nie dajcie się państwo zastraszyć windykatorom, którzy twierdzą, że druga szansa na podpisanie tak korzystnej ugody nie nadarzy się szybko. Zawsze ugodę lepiej jest na spokojnie sprawdzić. Zawsze powinien znaleźć się na to czas. Również w przedświątecznym zabieganiu i poświątecznym oczekiwaniu na „nowe otwarcie” musi znaleźć się chwila na zastanowienie się nad tym czy propozycje firmy windykacyjnej są rzeczywiście takie korzystne jak o nich głoszą z afisza i banerów przerośnięte czerwononose gwiazdkowe krasnale.


Radosław Owczarkowski

Komentarze: 4


 • Radosław Owczarkowski 26 grudnia 2016 o 22:00

  Zachęcam do podawania opisów najdziwniejszych przykładów “promocji” z jakimi spotkaliście się w firmach windykacyjnych.

  Odpowiedz

 • Radosław Owczarkowski 26 grudnia 2016 o 22:04

  I oczywiście wszystkim czytelnikom bloga życzę dużo radości z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj 26 grudnia, więc zmieściłem się rzutem na taśmę z tymi życzeniami. Z drugiej strony, oktawa świąteczna trwać będzie jeszcze parę dni…

  Odpowiedz

 • Remo Kluczburg 28 kwietnia 2017 o 18:12

  Witam,
  mam pytanie – jak mogę sprawdzić czy mając komornika na pensji a dług się przedawnił czy mogę się od niego uwolnić. Jakie dokumenty mam przedstawić żeby to sprawdzić. Nakaz zapłaty z e-sądu nie przyszedł do mnie, tylko brat odebrał, jak mnie nie było.

  Odpowiedz

  • Radosław Owczarkowski 28 kwietnia 2017 o 18:14

   Witam Pana,

   Pana opis jest niezupełny. Potrzebuję więcej informacji. Najłatwiej dogadamy się przez telefon. Myślę, że są szanse nawet na uchylenie nakazu zapłaty. Pozdrawiam.

   Odpowiedz


Otrzymałeś Nakaz Zapłaty?

Sprawdź czy możesz uniknąć zapłaty długu

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników

Zadzwoń 600 700 827


POMAGAMY FRANKOWICZOM


Facebook