W SYGMA BANK nie zapłaciłeś raty? Nakaz zapłaty dostaniesz z BEST – a


Opublikowano o


BEST nieuregulowana rata

Zakupy z Sygma Bank

SYGMA BANK to bank, który intensywnie wspiera konsumpcje współpracując z wieloma działającymi w Polsce sieciami handlowymi. Może kiedyś na raty kupiłeś telewizor, może pralkę albo kanapę. Jeśli nie uregulowałeś wszystkich rat, dzisiaj możesz się spodziewać, że nakaz zapłaty za tamte długi dostaniesz nie od samego banku, ale od firmy windykacyjnej BEST SA.

BEST kupił wierzytelności

BEST wspierając się swoimi wyspecjalizowanymi funduszami sekurytyzowanymi, wykupił znaczący pakiet wierzytelności od SYGMA BANK-u. BEST zapłacił za pakiet wierzytelności o łącznym nominale 290 mln zł cenę w wysokości 45 mln zł. Cena nabycia jest dość niewielka i już ona sama może coś powiedzieć o tym jakiego rodzaju wierzytelności wchodzić mogą w skład zakupionego przez firmę BEST portfela wierzytelności. Moim zdaniem nie są to wierzytelności łatwe, raczej spora część z nich może być przedawniona, albo słabo udokumentowana. To znaczy, że dłużnik, który otrzyma w tej sprawie z sądu nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym lub też nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym nie powinien składać broni i rezygnować z próby wyjścia z sytuacji obronną ręką. Są bowiem duże szanse na całkowite uniknięcie konieczności płacenia jakichkolwiek pieniędzy z tego tytułu.

Duże szanse na wygraną

Dlatego warto sprawę zbadać, dokumenty z sądu poddać fachowej analizie i dowiedzieć się, czy da się coś w sprawie zrobić. Warto pamiętać, że sprzeciw od nakazu zapłaty, a więc jedyny w takiej sytuacji środek odwoławczy można wnieść do sądu w ciągu 14 dni od dnia, kiedy doręczony zostanie list z przesyłką z sądu. Pamiętaj także, że gdy sprawę dostaniesz bezpośrednio od komornika również możesz podjąć skuteczną obronę i uniknąć konieczności zapłaty należności zasądzonej nakazem zapłaty.

Uzupełnienie

O sprawie powyższej pisaliśmy już dawniej – Miałeś dług w BPH lub SYGMA Banku? Nakaz zapłaty otrzymasz od BEST’a. Dzisiaj możemy powiedzieć już, że nasze przypuszczenia się potwierdzają. Nie przegraliśmy jeszcze żadnej sprawy, w której reprezentowaliśmy pozwanych przez BEST dłużników. Wierzytelności pochodzące z omawianego pakietu wierzytelności są niedbale udokumentowane oraz zwykle przedawnione. Wszystkie te okoliczności jesteśmy w stanie wykazać broniąc Państwa interesów przed sądami w całej Polsce. Zapraszam do współpracy.


Radosław Owczarkowski

Komentarze: 3


 • Karol Stachowiak 22 grudnia 2016 o 21:09

  Mam takie pytanko – na mój stary adres, gdzie mieszkałem z ojcem przychodzi pełno listów z sądów i z windykacji. Ja ojcu powiedziałem, żeby nic nie odbierał, ale w końcu nie wiem, czy lepiej coś odebrać, czy może lepiej napisać do kruka i do besta i podać im mój nowy adres, niech ojca nie męczą? Jak to jest. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, już mi kiedyś pomogliście.

  Odpowiedz

  • Radosław Owczarkowski 22 grudnia 2016 o 21:11

   Zawsze powtarzam klientom, że nieodebranie przesyłki nie zmniejszy liczby problemów tylko ją zwiększy. Oczywiście to jest zasada ogólna, gdyż są różne typy przesyłek. Na pewno z sądu warto przesyłkę odebrać i po prostu odpowiednio się do niej ustosunkować – jeśli jest to nakaz zapłaty to warto napisać sprzeciw. Jeśli dostajemy dziesiątą kopertę od GetBack’a czy od KRUK’a, to może rzeczywiście nie jest to takie ważne, abyśmy po raz kolejny dowiedzieli się jak bardzo tej czy innej firmie windykacyjnej jest przykro… itd. Co do Pana pytania, podanie nowego adresu do korespondencji, to trudno powiedzieć. Jeśli Pan chce odciążyć ojca, to na pewno to jest dobry pomysł. Jeśli jednak ojciec chce Panu pomóc, to najlepiej byłoby, żeby odbierał Panu przesyłki sądowe i OD RAZU Panu je przekazywał. I to byłby najlepszy scenariusz dla Pana moim zdaniem.

   Odpowiedz

 • Arletta 24 maja 2017 o 13:37

  Dzisiaj,tj.24-05-2017 odebralam pismo odkomornika sadowego-zdjecia w zalaczniku.
  Komornik nie chce mi powiedziec KTO to,podal jedynie nr.telefonu…dzwonilam tam,tio slycac tylko muzyke i po 2-3min sie rozlacza ;-(
  Czy Pan jest w stanie mi pomoc???? Chce się odwołaś i złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. Nakaz zapłąty nigdy do mnie nie przyszedł. Oni chcą ode mnie 17800 zł to jakaś masakra. nikt nic nie powie tylko pieniędzy chcą.
  Bede wdzieczna za informacje oraz odpowiedz.

  Odpowiedz


Otrzymałeś Nakaz Zapłaty?

Sprawdź czy możesz uniknąć zapłaty długu

Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników

Zadzwoń 600 700 827


POMAGAMY FRANKOWICZOM


Facebook