Popraw bilans Firmy!

Popraw bilans Firmy!

Uchyl się od płatności i ściągnij swoje wierzytelności.

Kontakt 600 700 827

Obsługa firm zadłużonych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze firm zadłużonych. Mamy w tym względzie gotowe rozwiązania i procedury działania. Jesteśmy skuteczni: w ostatnim roku naszej działalności wygrywaliśmy 9 na 10 spraw związanych z antywindykacją. Pamiętaj, że Twoja Firma pomimo zadłużenia może działać i może wyjść na prostą, a kryzys może nawet wpłynąć ozdrowieńczo na strukturę firmy i na jej politykę korporacyjną i podejście do kontrahentów. Windykacja i antywindykacja. W sytuacji kryzysowej, gdy przepływ kapitału przez firmę niebezpiecznie się obniża, trzeba wykorzystać wszystkie ścieżki umożliwiające pozostawienie kapitału w firmie, a z drugiej strony powodujące napływ kapitału z zewnątrz. Dlatego warto działać kompleksowo – uniknąć, albo maksymalnie opóźnić płatności własne, a z drugiej strony przyspieszyć odzyskiwanie własnych wierzytelności z rynku. Dlatego w takiej sytuacji proponujemy to nieoczywiste połączenie działań prawnych – windykację i antywindykację.

Antywindykacja może dotyczyć postępowań przeciwko Twojej firmie na każdym ich etapie – od wezwań do zapłaty, od wypowiedzenia umowy kredytu, pożyczki, po działania komornika. Na każdym etapie zasadnym jest sprawdzenie czy płatności mozna uniknąć, albo czy można je ograniczyć, a także na ile można je opóźnić.

Windykacja – czyli druga strona medalu. Swoje sprawy windykacyjne powierzyło nam wielu klientów. Prowadzimy sądową windykację należności w oparciu o zastosowanie nowoczesnych metod i oprzyrządowania. W celu przyspieszenia postępowania korzystamy z Elektronicznego Postępowania Upominawczego (e-sąd w Lublinie). Opracowaliśmy własne oprogramowanie umożliwiające i usprawniające windykację w sprawach masowych.

Jesteśmy elastyczni w podejściu do zgłaszanych przez naszych klientów problemów. Zajmujemy się pojedynczymi i nietypowymi sprawami, ale obsługujemy także kontrahentów poszukujących stałych rozwiązań w systematycznie pojawiających się problemach z niezapłaconymi fakturami (np. branża SEO).

W czym możemy pomóc?

  1. w zapewnieniu ochrony przed roszczeniami podmiotów zewnętrznych: firm pożyczkowych i leasingowych, firm windykacyjnych, banków, inwestorów, innych wierzycieli (ochrona antywindykacyjna);
  2. w ochronie majątku prywatnego przedsiębiorcy;
  3. w ochronie majątku wspólników i członków zarządu spółek prawa handlowego;
  4. w negocjacjach z wierzycielami;
  5. W sporach zwiazanych z reklamacjami dotyczącymi towarów lub usług;
  6. w windykacji własnych wierzytelności firmy,
  7. w sprzedaży wierzytelności wlasnych firmy;
  8. w relacjach z firmami faktoringowymi i leasingowymi (analiza umów, dobór partnerów)

Nie działaj na własną rękę. Skontaktuj się z nami i skorzystaj ze wsparcia naszych prawników.

600 700 827