Masz nakaz zapłaty?

Masz nakaz zapłaty?

Zadzwoń - porozmawiaj z doświadczonym prawnikiem!

Kontakt 600 700 827

Hoist I Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności: Co powinni wiedzieć dłużnicy?

Hoist I Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności (Hoist NFIZW) to firma windykacyjna, której celem jest skupowanie wierzytelności od różnych podmiotów, takich jak banki, firmy pożyczkowe, telekomunikacyjne i inne instytucje finansowe. Siedziba funduszu znajduje się we Wrocławiu, (kiedyś na stadionie miejskim Wrocław - Tarczyński Arena, a obecnie na ul. Powstańców Śląskich). Hoist I NFIZW jest serwisowany przez Hoist finanse spo. z o.o. - to ta firma będzie się z Tobą kontaktować w toku prowadzonych czynności windykacyjnych. Jeśli jesteś dłużnikiem i otrzymałeś wezwanie do zapłaty od Hoist NFIZW, warto zrozumieć, jakie masz prawa i jak możesz się bronić.
 

Czym zajmuje się Hoist NFIZW?

Hoist NFIZW skupuje wierzytelności od różnych podmiotów, które chcą sprzedać swoje długi. Są to zazwyczaj banki, firmy pożyczkowe, a także zakłady ubezpieczeń czy firmy telekomunikacyjne. Po nabyciu wierzytelności fundusz próbuje odzyskać długi we własnym imieniu. Dłużnicy mogą otrzymać wezwania do zapłaty, propozycje ugód lub nawet dokumenty sądowe, które mogą prowadzić do egzekucji komorniczej. Fundusz kupuje długi, których obsługa jest na bardzo różnych etapach. Może kupić Twóh dług jeszcze przed skierowaniem sprawy do sądu, na etapie windykacji polubownej, a może kupić już dług z nakazem zapłaty, który kiedyś został uzyskany przez wierzyciela pierwotnego.
 

Hoist I NFIZW nakaz zapłaty i windykacja.

Windykacja w Hoist NFIZW zazwyczaj przebiega w trzech etapach: przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym. Każdy z tych etapów ma swoje wyzwania i możliwości obrony dla dłużnika.
  • Etap przedsądowy (przed uzyskaniem nakazu zapłaty): Na tym etapie Hoist NFIZW kontaktuje się z dłużnikami, wysyłając wezwania do zapłaty i propozycje ugód. To czas, kiedy dłużnik powinien zachować ostrożność i nie podejmować pochopnych decyzji. Przed zawarciem ugody warto skonsultować się z prawnikiem, aby zrozumieć wszystkie warunki oraz potencjalne konsekwencje.
  • Etap sądowy (po skierowaniu pozwu do sądu): Jeśli Hoist NSFIZ zdecyduje się na podjęcie kroków prawnych, dłużnik otrzyma dokumenty sądowe. W tym przypadku masz prawo kwestionować roszczenia, które mogą być niesłuszne lub przedawnione. Ważne jest, aby działać w określonym czasie, aby nie przegapić istotnych terminów. Prawnik specjalizujący się w pomocy dłużnikom może pomóc w przygotowaniu obrony i reprezentowaniu Twoich interesów. Tutaj bardzo ważnym jest terminowe złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty albo zarzutów od nakazu zapłaty, czyli odpowiedniego odwołania od orzeczenia sądowego.
  • Etap egzekucji komorniczej (zasadniczo po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty lub innego orzeczenia sądu): Jeśli sprawa zostanie przekazana do komornika, nadal masz prawo do obrony. Możesz kwestionować całość roszczenia, wymagać dowodów na istnienie i uzasadnienie długu oraz wymagać od komornika pełnego wyjaśnienia procedur i podstaw prawnych egzekucji. Choć wydaje się to dziwne, ale także na tym etapie można jeszcze myśleć o zaskarżeniu nakazu zapłaty poprzez złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Nie zawsze jest za późno, nawet jeśli sprawą już zajął się komornik.
 
Jak bronić się przed roszczeniami Hoist NFIZW?

 

Jeśli otrzymasz wezwanie do zapłaty lub inny dokument od Hoist NSFIZ, ważne jest, aby zachować spokój i podejść do sytuacji z rozwagą. Oto kilka wskazówek, jak postępować w takiej sytuacji:
  1. Sprawdź dowody – upewnij się, że firma windykacyjna dostarczyła wystarczające dowody na istnienie i wysokość zadłużenia. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z prawnikiem.
  2. Nie zawieraj pochopnie ugód – ugody mogą mieć dalekosiężne konsekwencje, dlatego warto dokładnie przeanalizować ich warunki i skonsultować się z prawnikiem, zanim się na nie zgodzisz.
  3. Zachowaj kopie dokumentów – przechowuj wszystkie dokumenty związane z windykacją. Mogą być potrzebne w przyszłości, jeśli będziesz musiał dochodzić swoich praw w sądzie lub w inny sposób.
 

Pomoc prawna dla dłużników

Jeśli masz do czynienia z Hoist NSFIZ lub inną firmą windykacyjną, skonsultowanie się z prawnikiem może być kluczowe. Dobry prawnik pomoże Ci zrozumieć Twoje prawa i możliwości obrony. Nasza kancelaria specjalizuje się w pomocy dłużnikom i oferuje bezpłatną analizę Twojej sprawy. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne wsparcie i zrozumieć,