Masz nakaz zapłaty?

Masz nakaz zapłaty?

Zadzwoń - porozmawiaj z doświadczonym prawnikiem!

Kontakt 600 700 827

CRF 1 Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności - długi od Plus Banku.

 

Umową cesji z dnia 22 lutego 2024 roku CRF 1 Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności reprezentowany przez EOS Poland Sp. z o.o.kupił pakiet wierzytelności wynikających z umów kredytów konsumenckich. Wiemy, że chodzi między innymi o umowy z roku 2016, których spłaty dłużnicy zaniechali, i które zostały wypowiedziane.
 
Nie jest dla nas jasne jeszcze czy długi wczesniej były windykowane na drodze postępowania sądowego> Z wezwań do zapłaty nie wynika to jednoznacznie. CRF 1 Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności nie wyjaśnia tej kwestii dostatecznie przekonująco. Z jednej strony wskazuje, że dochodzona wierzytelność wynika z umowy z określonej Plus Bankiem, a z drugiej strony nie powołuje sie na konkretny nakaz zapłaty czy wyrok, choć króciutko wskazuje w jednym z pism jakieś tajemnicze orzeczenie. Będziemy porzyglądać się tej sprawie. Juz dzisiaj możesz przekazać nam zlecenie dotyczące pomocy prawnej jeśli otrzymałeś zawiadomienie o cesji wierzytelności na CRF 1 NFIZW, a byłes kiedyś dłuznikiem Plus Banku.
 
Przypomnijmy w tym miejscu, że fundusze takie jak CRF 1 Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności skupują masowo pakiety wierzytelności, aby później dochodzić ich we włsnym imieniu.
Tym samym trudni się też sama spółka EOS, mktóra reprezentuje CRF 1, ale także i inne fundusze np. EOS I NFIZW ( EOS 1 Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności).
Fundusze EOS-u skupowały ostatnio wierzytelności od Santander Bank Polska SA, Alior Bank SA, czy Bank BNP Parribas Polska SA. Obecnie przyszedł czas także na wierzytelności Plus Bank SA.
 
Propozycja ugody – CRF 1
 
Fundusz może wraz z zawiadomieniem o cesji przekazać dłuznikowi propozycję ugody. Warto w takiej sytuacji przeprowadzic rzetelną ocenę prawną własnej sytuacji prawnej, w tym ocenić takie kwestie jak:
 
  1. możliwość przedawnienia długu
  2. rodzaj krtedytu - czy w PLN czy w CHF,
  3. czy w sprawie wierzyciel ma już w ręku nakaz zapłaty
  4. czy nakaz zapłaty został prawidłowo doręczony dłużnikowi po jego wydaniu przez sąd?
 
CRF 1 Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności – czy zdecydować się na ugodę już teraz?

 

W życiu często stajesz przed trudnymi decyzjami, których konsekwencje mogą znacząco wpłynąć na twoją przyszłość. Tak jest również w przypadku rozważania spłaty długu lub zakwestionowania roszczeń funduszu. To moment, w którym szeroka paleta możliwości rozciąga się przed tobą, oferując szereg potencjalnych ścieżek działania. Ale zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto się zatrzymać i przeprowadzić głębszą analizę.
Analiza twojego przypadku wymaga skrupulatnego przejrzenia wszystkich istotnych detali, zrozumienia kontekstu sytuacji oraz oceny potencjalnych skutków twoich działań. Czy spłata długu będzie najlepszym rozwiązaniem, czy może istnieją alternatywne strategie, które lepiej odpowiadają twoim potrzebom i celom? Czy zakwestionowanie roszczeń funduszu ma sens, czy też lepiej skupić się na innych aspektach sytuacji?
W takich momentach kluczowa jest rozmowa ze specjalistą, który może rzucić nowe światło na twoją sytuację i pomóc ci spojrzeć na nią z innej perspektywy. Przecież to właśnie specjaliści, tacy jak prawnicy czy doradcy finansowi, posiadają wiedzę i doświadczenie, które mogą być kluczowe dla podjęcia mądrej decyzji. Ich ekspertyza pozwala na przeprowadzenie wnikliwej analizy, uwzględniającej wszystkie istotne aspekty sytuacji, oraz na zaproponowanie spersonalizowanych rozwiązań, dopasowanych do twoich indywidualnych potrzeb.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto zasięgnąć rady specjalisty. To nie tylko szansa na lepsze zrozumienie twojej sytuacji, ale również możliwość odkrycia alternatywnych rozwiązań, które mogą okazać się bardziej skuteczne i korzystne dla twojej przyszłości.